Košík je prázdný

Samozavlažovací květináče

Odolnost

Květináče GreenSun jsou vyrobeny z ABS plastu (amorfní termoplastický kopolymer), který je velmi odolný vůči mechanickému poškození, nízkým i vysokým teplotám a UV záření. Květináče jsou proto určeny jak na vnitřní tak venkovní použití (s vyjímkou nejmenších modelů, které jsou určeny pouze pro vnitřní použití).

Design

Každý květináč GreenSun je sám o sobě krásnou ozdobou interiéru i exteriéru. Vybrat si můžete z krásné klasické palety přírodních barev i z moderních odstínů a z velkého množství tvarů a velikostí.

Dělené vnitřní uspořádání květináče

Dle zvolené velikosti květináče je vnitřní uspořádání navrženo tak, aby zabraňovalo nadměrnému odpařování vody i přelití rostliny. Velmi účinně se tak reguluje množství vody v květináči. Funkční uspořádání zamezuje i líhnutí hmyzu a jiných škůdců v květináči.

Podpora zavlažování

Pro ještě efektivnější péči o rostliny máte možnost pořídit si speciální kaolinovou drť GreenSun. Přidáním této kaolinové drtě, která udrží až 40% svého objemu vody, je podpořen růst kořenů a zajištěno plynulejší dávkování vody.

Ukazatel hladiny vody

Ukazatel úrovně hladiny ukazuje množství vody v sytému květináče. Díky němu přesně vidíte, kdy je třeba rostlinu zalít.

Zalévání zavlažovacím kanálkem

Nalévání vody zavlažovacím kanálkem brání zhutnění půdy a tím pomalejšímu růstu rostliny, což je běžné při klasickém horním zalévání. Zavlažovací kanálek je určen i pro případné doplňování hnojiva a výživy rostliny.

Funkčnost

Květináče GreenSun jsou zároveň pěstebním květináčem i ozdobným obalem. Speciální HydroSystém zajišťuje diky spodnímu zavlažování rostlině přirozený vodní koloběh. Rostlina nikdy netrpí přelitím ani nedostatkem vody.

Vypouštěcí uzávěr

Pro vnitřní použití pevně uzavřete červený uzávěr umístěný na spodní části květináče. Pro venkovní použití uzávěr vyjměte, aby mohla přebytečná voda automaticky odtéct.

Umístění květináče

Přesvědčte se, že je při umístění květináče v interiéru ventil i vypouštěcí uzávěr pevně dotažen. Při umístění květináče venku ventil i uzávěr vyjměte pro odtok přebytečné dešťové vody.

Speciální kaolínová

Při použití speciální kaolínové drtě pokryjte celé dno v rovnoměrné vrstvě. Použijte veškerou drť, kterou jste ke květináči dostali. Toto množství je přesně určeno pro Vámi zvolený typ květináče.

Sázení rostliny

Dejte do květináče vrstvu kvalitní zeminy. Vložte do květináče rostlinu a obsypte její kořenový bal kvalitní zeminou přiměřeně

Růstová fáze

V této fázi budou kořeny rostliny postupně prorůstat květináčem až k zásobníku vody. V závislosti na druhu rostliny bude potřeba po dobu 8 až 12 týdnů zalévat rostlinu výhradně běžným způsobem na povrch zeminy. Doba trvání této fáze je závislá na rychlosti růstu Vaší rostliny, který závisí na druhu rostliny, jejím umístění, sezóně a velikosti nádoby (u velkých rostlin či u rostlin s málo vyvinutým kořenovým balem může být tato doba až dvakrát tak dlouhá). V růstové fázi se nelze řídit podle indikátoru hladiny vody. Zkontrolujte půdu těsně pod povrchem a zalijte rostlinu, když je půda pod povrchem suchá.

Konec růstové fáze

Po 2 až 3 měsících můžete udělat první test naplněním vodního zásobníku na maximum a sledováním, zda se hladina vody snižuje během prvních 3 dnů. Pokud ano, růstová fáze je u konce a nyní můžete rostlinu pravidelně zalévat do zavlažovacího kanálku. Pokud ne, nechte vodu v nádrži a pokračujte dalších 4 až 5 týdnů v zalévání na povrch zeminy. Po této době můžete opět provést test s naplněním vodního zásobníku na maximum.

Zalévání pomocí HydroSystému ™

Když rostlina zakoření, o vše se již postará HydroSystém. Nyní bude třeba pouze doplňovat hladinu vody podle jejího indikátoru následovně: Nalijte vodu do zásobníku pomocí zavlažovacího kanálku až do stavu, kdy ukazatel stavu vody ukazuje „FULL".

Pro rostliny, které vyžadují menší zálivku (kaktusy), naplňte vodní zásobník pouze do poloviny ukazatele stavu vody. Každé třetí zalévání zalévejte na povrch substrátu místo prostřednictvím zavlažovacího kanálku. Pomalu lijte vodu a sledujte stav ukazatele vody, dokud neukazuje požadovanou hodnotu. Toto střídání zalévání do kanálku a na povrch zeminy reguluje koloběh a hladinu solí v zemině. Zalévací intervaly závisí zejména na typu rostliny, její velikosti a na jejím umístění. Obecně však platí, že při umístění rostliny na teplejším a světlejším místě jsou zalévací intervaly kratší.

Když se dostane ukazatel stavu hladiny na úroveň „REFILL", nezalévejte ihned Vaší rostlinu. Dopřejte rostlině alespoň dva dny sucha (maximálně však 10 dnů). Poté rostlinu opět zalijte.

Sestavení ukazatele hladiny vody
Tvary, barvy a velikosti

Často kladené otázky

 1. Květináče GreenSun
  1. Mohou být květináče GreenSun použity venku?
  2. Mohou být květináče GreenSun použity v interiéru?
  3. Jsou květináče GreenSun odolné?
  4. Jak čistit květináče GreenSun?
  5. Z čeho jsou květináče GreenSun vyrobené?
 2. HYDROSYSTEM®
  1. Jsou samozavlažovací květináče GreenSun vhodné pro všechny rostliny?
  2. Jak se provádí instalace HYDROSYSTEMU?
  3. Je možné zakoupit náhradní díly pro květináče GreenSun?
  4. Z čeho je vyroben ukazatel hladiny vody?
 3. Pěstování a péče o rostliny
  1. Co je růstová fáze?
  2. Co je období sucha?
  3. Jak hnojit rostliny v květináčích GreenSun?
  4. Mohu si stáhnout návod k použití a pokyny k instalaci k samozavlažovacím květináčům GreenSun?
  5. Jaká je výhoda samozavlažovacích květináčů GreenSun?
  6. K čemu slouží kaolínová drť GreenSun, kterou si mohu ke květináči přikoupit?

1. Květináče GreenSun

1.1 - Mohou být květináče GreenSun použity venku?

Ano, květináče GreenSun se výborně hodí i na venkovní použití (kromě nejmenších modelů). Při použití venku je nutné odstranit vypouštěcí ventil a červený uzávěr umístěný na spodní části květináče, aby přebytečná dešťová voda mohla odtéct. V interiéru je nutné mít ventil i uzávěr pečlivě dotaženy.

1.2 - Mohou být květináče GreenSun použity v interiéru?

Všechny modely GreenSun jsou určeny na vnitřní použití. V interiéru je však třeba mít vypouštěcí ventil a červený uzávěr umístěný na spodní části květináče pevně dotaženy.

1.3 - Jsou květináče GreenSun odolné?

Květináče GreenSun jsou vyrobeny z velmi odolného a robustního plastu a odolají i běžným pádům. Při použití venku doporučujeme květináč navíc zatížit oblázky nebo kameny a dát mu tak větší stabilitu, aby při případném sražení větrem nedošlo k jeho poškrábání.

1.4 - Jak čistit květináče GreenSun?

Květináče GreenSun čistěte výhradně měkkým hadříkem a jemným domácím čisticím prostředkem. Vysoce kvalitní povrch květináčů je podobný automobilovému laku. Nikdy na čištění nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky!

1.5 - Z čeho jsou květináče GreenSun vyrobené?

Květináče GreenSun jsou vyrobeny z ABS plastu (amorfní termoplastický kopolymer), který je velmi odolný vůči mechanickému poškození, nízkým i vysokým teplotám a UV záření.

2. HYDROSYSTEM®

2.1 - Jsou samozavlažovací květináče GreenSun vhodné pro všechny rostliny?

V zásadě všechny rostliny pěstované v půdě jsou vhodné pro pěstování v květináčích GreenSun.

2.2 - Jak se provádí instalace HYDROSYSTEMU?

Montáž a instalace je velmi snadná a rychlá. Podrobný návod dostanete ke svému květináči nebo si jej můžete stáhnout v sekci Ke stažení.

2.3 - Je možné zakoupit náhradní díly pro květináče GreenSun?

Jednotlivé komponenty GreenSun HYDROSYSTEM® je možné zakoupit zvlášť. Pro vytvoření individuální nabídky se na nás prosím obraťte.

2.4 – Z čeho je vyroben ukazatel hladiny vody?

Ukazatel hladiny vody je vyroben z polyvinylchloridu (PVC) a polypropylenu (PP). Transparentní stupnice indikátoru je vyrobena z polykarbonátu (PC) .

3. Pěstování a péče o rostliny

3.1 - Co je růstová fáze?

V této fázi budou kořeny rostliny postupně prorůstat květináčem až k zásobníku vody. V závislosti na druhu rostliny bude potřeba po dobu 8 až 12 týdnů zalévat rostlinu výhradně běžným způsobem na povrch zeminy. Doba trvání této fáze je závislá na rychlosti růstu Vaší rostliny, který závisí na druhu rostliny, jejím umístění, sezóně a velikosti nádoby (u velkých rostlin či u rostlin s málo vyvinutým kořenovým balem může být tato doba až dvakrát tak dlouhá). V růstové fázi se nelze řídit podle indikátoru hladiny vody. Zkontrolujte půdu těsně pod povrchem a zalijte rostlinu, když je půda pod povrchem suchá.

3.2 - Co je období sucha?

Když se dostane ukazatel stavu hladiny na úroveň „Refill", nezalévejte ihned vaši rostlinu. Dopřejte rostlině alespoň dva dny sucha (maximálně však 10 dnů). Poté rostlinu opět zalijte.

3.3 - Jak hnojit rostliny v květináčích GreenSun?

V letních měsících a po ukončení růstové fáze přidávejte do každé třetí zálivky tekuté hnojivo. Dávkujte podle instrukcí v návodu zvoleného hnojiva.

3.4 – Mohu si stáhnout návod k použití a pokyny k instalaci k samozavlažovacím květináčům GreenSun?

Ano, návod k použití a pokyny k instalaci k samozavlažovacím květináčům GreenSun si můžete stáhnout zde.

3.5 – Jaká je výhoda samozavlažovacích květináčů GreenSun?

Největší výhodou je velmi snadné a nenáročné pěstování rostlin. Speciální HYDROSYSTEM zajišťuje díky spodnímu zavlažování rostlině přirozený vodní koloběh. Rostlina nikdy netrpí přelitím ani nedostatkem vody. Dle zvolené velikosti květináče je vnitřní uspořádání navrženo tak, aby zabraňovalo nadměrnému odpařování vody i přelití rostliny. Velmi účinně se tak reguluje množství vody v květináči. Funkční uspořádání zamezuje i líhnutí hmyzu a jiných škůdců v květináči.

3.6 – K čemu slouží kaolínová drť GreenSun, kterou si mohu ke květináči přikoupit?

Pro ještě efektivnější péči o rostliny máte možnost pořídit si speciální kaolinovou drť GreenSun. Přidáním této kaolinové drtě, která udrží až 40% svého objemu vody, je podpořen růst kořenů a zajištěno plynulejší dávkování vody.