Vaše cena | 11 589,40 Kč |
Vaše cena bez DPH | 9 578,00 Kč |
Dostupnost | Skladem 2 ks |
Odesíláme ve středu |
Newtonův teleskop Levenhuk SkyMatic 135 GTA představuje hvěždářský dalekohled na azimutální montáži s funkcí GoTo a s velkou aperturou (f/5), který je vhodný nejen pro astronomická pozorování, ale i pro astrofotografii. Měsíční krátery o průměru pouhých asi 7 km, Saturnovy prstence, změny ročních období na Marsu i vzdálené mlhoviny a galaxie – to vše lze detailně pozorovat tímto teleskopem.
Dále můžete sledovat nejpozoruhodnější objekty z katalogů Messier a NGC, asteroidy, komety a další nebeská tělesa.
Nejvyšší užitečné zvětšení tohoto teleskopu je 260x při rozlišení 1,1". Tato kombinace zajišťuje nejvyšší kvalitu snímků v HD rozlišení při hodnotách zvětšení vhodných pro většinu astronomických pozorování.
Dva achromatické okuláry s několikanásobnou antireflexní vrstvou - 1,25'' SUPER 10 a SUPER 25 - které jsou součástí soupravy, nabízejí ostrý obraz bez chromatické nebo sférické aberace v celém zorném poli o rozměru 50 - 52 stupňů.
Teleskop se dodává s azimutální montáží AZ 114 GT SynScan, která dokáže teleskop automaticky přesně zaměřit na více než 42 900 nebeských objektů uložených v databázi montáže.